Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz 2018-03-02T02:10:14+00:00

 Temel İlk Yardım Eğitimi

En Güvenli Yol,
Sağlığınızı Riske
Atmayacağınız Yoldur.

Hayatın her alanında olduğu gibi iş hayatında da kaza riski daima vardır. Bu nedenle “İlkyardım Eğitimi” hem iş hayatında hem de sosyal hayatta bireylerin her an ihtiyaç duyabilecekleri, hayat kurtaran bir eğitimdir.

Duyum Şirketler Grubu olarak biz, uzman İlk Yardım Eğitmenlerimiz ile Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir kurum olarak eğitimlerimizi kendi binamızda ya da istenirse iş yerlerinde, projeksiyonlu görsel anlatımları, maketler üzerinde ve gönüllü katılımcılar ile birlikte uygulamalı ilk yardım eğitimini kapsayacak şekilde yapmaktayız. Hem teorik hem de pratik eğitimlerimizin sonunda İlk Yardım konusunda nitelikli, olası durumlarda anında en doğru şekilde müdahale edebilecek bireyler yetiştirmekteyiz.

Önceliğimiz ise eğitime katılan çalışanlarınızın, eğitim sonrasında Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan test ve uygulamalı sınavı geçecek, hem işyerinde hem sosyal hayatında olası İlk Yardım gerektirecek durumlara müdahale edebilecek nitelikte olmasını sağlamaktır.

 Sağlık Tetkikleri

En Güvenli Yol,
Her İhtiyaca
Karşılık Veren Yoldur.

Sağlıklı bir çalışma hayatı hem işveren hem de çalışanlar için oldukça önemli bir konudur. Bu nedenle ihtiyaç duyulan tüm tetkiklerin yapılması ve olası risklerin en aza indirilmesi adına İş Sağlığı ve Güvenliği hizmeti veren bir kurum donanımlı olmalıdır.

Bu bilgiye inanan Duyum Şirketler Grubu olarak biz Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve T.A.E.K ( Türkiye Atom Enerjisi Kurumu ) onaylı Gezici İSG Röntgen aracı ile hizmet verdiğimiz kurumlar için Akciğer Filmi çekiyoruz. Bunun yanı sıra Solunum Fonksiyon Testi (SFT), Odyometri testleri gerçekleştiriyoruz. Tetanoz ve Heptatit B bağışıklaması yapıyoruz. Kan örnekleri alarak çeşitli kan tetkikleri yaptırıyoruz.

Böylece hem işe alınacak hem de hali hazırda çalışan personeller için sağlık hizmetlerini daha ekonomik ve pratik bir şekilde sunmuş oluyoruz. Firmanızda ya da dilerseniz OSGB binamızda bu hizmetlerin tamamını size sağlıyoruz.

 Temel Yangın Eğitimi

En Güvenli Yol,
Riski En Aza İndiren Yoldur.

İşyerinde çıkabilecek olası bir yangında meydana gelen hasarın en büyük nedenlerinin başında panik, geç ya da yanlış müdahaleler gelir. Bu nedenle doğru eğitim almış ve olası yangın durumlarında gerekli müdahaleyi yapabilecek bir ekibe sahip olmak yasal bir yaptırım olmasının yanı sıra her işyeri için hayati önem taşıyan bir durumdur.

Duyum Şirketler Grubu olarak biz Temel Yangın Eğitmenlik belgesi olan uzmanlarımızla işyerinize gelerek, yangınla mücadele ekibinizin yangın ve patlamalarla ilgili olarak donanımlı hale gelmelerini ve olası bir yangına nasıl müdahale edeceklerini öğrenmelerini sağlarız. Teorik ve pratik eğitimimiz kapsamında olası her durumu canlandırır, gerekli risk analizlerini çıkarır ve eğitime katılan ekibe aktarırız.

Eğitim sonunda katılan tüm ekibe sertifikalarını vererek hem yasal olarak kurmanız gereken ekibinizi hem de iş hayatınızı güvence altına alırız.

 Patlamadan Korunma Dokümanı

En Güvenli Yol,
Tedbirlerin En İyi Alındığı Yoldur.

Patlamadan Korunma Dokümanı hazırlatılması yalnızca yasal bir zorunluluk değildir. İş yerinizin, işinizin geleceği için olası tüm risklerin belirlenmesi ve önlemlerin alınması, beklenmeyen olaylar sonucunda durumun kontrol altında tutulması için hayati önem taşımaktadır.

Duyum Şirketler Grubu olarak, bu konuda özel eğitim almış personellerimiz tarafından işletmeleri yerinde inceler ve gerekli alanları fotoğraflarız. İlgili standartlara göre gerekli hesaplamaları yapar, güvenlik mesafelerini belirleyerek raporlama hizmeti sunarız. Böylece hem yasal denetimlerde sorgulanan bir dokümana sahip olarak yasal yaptırımdan korunursunuz hem de gerekli önlemleri aldığınız için iş hayatında daha güvenli adımlarla ilerlersiniz.

 Çevre Danışmanlık Hizmeti

En Güvenli Yol,
En Duyarlı Olan Yoldur.

Yaşadığımız Dünya bizim özverimizle ayakta durmaktadır. Doğal dengenin korunması ve Dünya’nın yaşanabilir bir halde kalması için hem bireyler olarak hem de işletmeler olarak büyük bir sorumluluğumuz vardır. Bu nedenle konulan kanunlar gereği her firmanın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlarca Çevre Danışmanlık hizmeti alması zorunlu hale getirilmiştir.

Duyum Şirketler Grubu olarak, işletmenizin mevzuatta tanımlı kapsamlarda çevre danışmanlık hizmetine ihtiyacı olup olmadığını inceliyoruz. Mevzuat kapsamındaki yerini belirliyor, gerekli alanlarda uzmanlarca hazırlanmış raporları size sunuyor ve düzenli ziyaretlerimizle hem kuruluşunuza hem de doğal hayata zarar verebilecek her türlü olumsuzluğun önüne geçiyoruz.

Atıklarınızın lojistik tüm planlamasını sağlıyor, periyodik çevre ölçümlerini belirliyor, yetkili laboratuvar seçenekleri araştırıp ölçüm sonuçlarını takip ediyor ve Çevre İzni kapsamında hangi konularda izin alınması gerekiyorsa izin başvurularını yaparak birlikte yürüdüğümüz yolda her türlü ihtiyacınızı karşılıyoruz.

 Yüksekte Çalışma Eğitimi

En Güvenli Yol,
Tedbirlerin En İyi Alındığı Yoldur.

İş kapsamında yüksekte çalışma olan iş yerlerinde bazen bir anlık dikkatsizlik, bazen bilinçsiz kullanılan bir emniyet kemeri hem siz hem de çalışanlarınız için geri dönülmez kazalara yol açabilir.

Duyum Şirketler Grubu olarak bünyemizde bulunan Yüksekte Çalışma Eğitmenlik belgeli eğitmenlerimiz ile bu kaza riskini en aza indirmek ve yasal olarak zorunlu olan belgeleri eksiksiz şekilde vermek için sizinleyiz.

Uzmanlarımız tarafından iş yeriniz incelenerek tüm olası riskleri size raporlar, gerekli tüm önlemleri almanızı, teorik ve pratik eğitimlerimizle yüksekte çalışan personellerinizin en güvenli çalışma metotlarını öğrenmelerini sağlarız. Eğitim öncesi ve sonrasında da güvenli bir çalışma alanı için gerekli tüm revizeleri yaparken sizinle birlikte yürürüz.

Böylece hem sizin hem de çalışanlarınızın en az riskle, çalışma ortamında verimli ve aktif şekilde çalışmalarına devam etmelerini sağlarız.

 Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı

En Güvenli Yol,
İşinin Ehli İle Yürünen Yoldur.

İşletmelerin sorumlulukları yalnızca faaliyet gösterdikleri kapalı alanlarla sınırlı değildir.  Taşıdıkları ve işledikleri tehlikeli maddeler ve atıklar da işletmelerin hem kendilerine hem de tüm dış dünyaya olan sorumlulukları dahilindedir. Bu nedenle kanunlar gereği tehlikeli maddelerle iştigal eden her firmanın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşlarından (TMGDK) danışmanlık hizmeti alması zorunlu hale getirilmiştir.

Duyum Şirketler Grubu olarak işletmenizin mevzuatta tanımlı kapsamlarda danışmanlık ihtiyacı olup olmadığını inceler, yaptığınız tüm tehlikeli madde faaliyetlerinin yasal ve işlevsel olarak kusursuz olması için çalışırız. 01.01.2010’dan beri Türkiye’de de geçerli olan Tehlikeli Malların Karayolu ile Taşınmasına İlişkin Avrupa Anlaşması (ADR) kapsamında işletmenizin güvenli ve sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlarız.

Bu bağlamda donanımlı bir ekibe sahip yol arkadaşınız olarak firmanızın TMGD gereklilikleri kapsamında hangi yükümlülükleri yerine getirmesi gerektiğini belirler, firmanızın, sahanızın, araçlarınızın ve çalışanlarınızın ADR hükümlerine uygun hale getirilmesi için gereklilikleri tespit eder ve sizi bu konuda doğru yönlendiririz. Yetkili Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlarımız (TMGD) tarafından çalışanlarınızın ADR eğitimlerini gerçekleştirerek gerek kaza sonrası
gerekse karayolu denetimlerinde yaşanabilecek idari, cezai ve tazminat yaptırımlarından firmanızın korunmasını sağlarız.

 Kalite Yönetim Sistemleri Danışmanlığı

En Güvenli Yol,
En Kaliteli Yoldur.

Günümüzde kalite yönetim sistemleri, işletmenizin daha kaliteli ve izlenebilir bir sisteme sahip olması için vazgeçilmez bir süreçtir.

Duyum Şirketler Grubu olarak, işletmeniz için paket halinde ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 22000, ISO 10002, ISO 27001 gibi yönetim sistemlerinin dokümantasyon süreçleri ve yönetimini, iç tetkiklerinin gerçekleştirilmesini, çalışanların eğitimi ve belgelendirme konusunda tüm danışmanlık hizmetini vermekteyiz. Bu paket kapsamında dilerseniz belge alındıktan sonra veya mevcut belgeli işletmelerin kalite yönetim sürecinin devamında da düzenli danışmanlık vererek yönetim sistemine uygun çalışmaların sürekliliğini sağlamaktayız.

Daha Fazlası İçin

Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

İLETİŞİM